Afbeelding

Herdenkingsavond De Laatste Eer Hattem

· leestijd 1 minuut Nieuws

HATTEM - Afgelopen week hield Uitvaartvereniging De Laatste Eer Hattem voor de derde keer een Herdenkingsavond.

Nabestaanden waren in de aula aan de Van Galenstraat aanwezig om te luisteren naar een overdenking, muzikale intermezzo’s en gedichten. Deze omlijstten het bijzondere moment toen alle namen werden genoemd van de mensen die tot en met juli dit jaar zijn overleden. Voor elk van hen werd op dat moment door een medewerker van de Laatste Eer een kaars aangestoken en nabestaanden konden naar voren komen om een roos toe te voegen aan twee grote boeketten.

Op deze manier kregen de overledenen een naam en werden ze zichtbaar gemaakt door de mensen die naar voren kwamen. Velen raakten ontroerd door dit moment. Een bestuurslid plaatste de laatste roos in de vaas voor overledenen buiten deze kring, maar aan wie ook werd gedacht op deze avond.

De Laatste Eer gaat door met het organiseren van de Herdenkingsavonden, omdat ze horen dat het erg op prijs wordt gesteld. De aanwezigen toonden zich dankbaar: ‘Wat fijn dat we even weer zijn naam hoorden’, ‘Het is met zoveel aandacht door jullie georganiseerd’ of: ‘Ik was verdrietig, maar ook blij dat het op deze manier kon, met elkaar herdenken’.

Bestuurslid Henk Buitenhuis: “Na drie keer kunnen we wel zeggen dat we iets toevoegen aan de herdenkingen die in kerken georganiseerd worden. Op onze avonden zijn naast kerkelijken ook niet-kerkelijken aanwezig. Zo heeft iedereen een waardevolle plek om te herdenken. Als bestuur en medewerkers van De Laatste Eer doen we de invulling samen met de uitvaartverzorgers van Tulp die voor ons de uitvaarten hebben verzorgd en we merkten dat de bezoekers dat laatste op prijs stelden. Ze konden elkaar weer zien en even bijpraten. Het was voor de uitvaartverzorgers van Tulp, maar ook voor onze eigen mensen die de nabestaanden hebben bijgestaan in een moeilijke periode, een belangrijk moment.”

De Laatste Eer Hattem organiseert dit voor leden en niet-leden die de uitvaart door de uitvaartvereniging hebben laten verzorgen. De volgende avond staat nog niet gepland, maar naar verwachting zal die in het voorjaar plaatsvinden.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie