
Grote plannen deze herfst in Voedselpark Assenrade
· leestijd 1 minuut Algemeen
HATTEM - Wie al eens Voedselpark Assenrade heeft bezocht, heeft gezien en geroken dat het er heel mooi bij ligt. Volop verse kruiden, fleurige bloemen en eetbare planten. Hattem Plukt! heeft in de eerste zomer meteen vorm gekregen.
De hitte was natuurlijk wel een punt van zorg. De parkleiding: “Dankzij “de buurmannen”, die hun waterbron ter beschikking stelden en de inzet van een groep vrijwilligers met slangen en gieters, is de schade enorm beperkt. De bomen die een bosklimaat moeten creëren zijn mager, maar ze leven. Sommige planten zijn mooi groen en dragen zelfs vruchten. Ook blijkt de laag blad van vorige herfst de bodem goed beschermd te hebben.” Deze herfst gaat de stichting verder met de ontwikkeling: “ Op 18 september komen MBO 3-4 leerlingen van Zone.college ons helpen. In de lessen leren zij over voedselbossen en ze kunnen bij ons ervaren hoe het werkt. Ze zullen ons helpen de permatuin aan te vullen met duizend planten, frambozenplanten te vervangen en nog een haag te planten.”
Maar dat is nog niet alles: “In het weekend van 23 en 24 oktober gaan we een groot project aanpakken: de aanleg van een fruittuin. Dat wordt een hele klus, maar we hebben er ontzettend veel zin in!” Op het informatiebord is te zien hoe deze eruit gaat zien en welke fruitsoorten er onder andere worden geplant. “We hebben ook geleerd van deze zomer en zullen ook wat meer bomen planten voor extra schaduw. Veel lindes en diverse fruitbomen.”
Tenslotte zullen eind november weer de “blaadjesdagen” georganiseerd worden: op 27 en 28 november. Het park wordt dan weer bedekt met een laag blad om de bodem te verbeteren en te beschermen. “De gemeente zal veel blad aanleveren, maar hopelijk ook hoveniers en particulieren. Wil je je blad kwijt, neem even contact op, dan spreken we een plek af waar je het kunt storten. Liever geen blad van de straat of vervuilde plekken.” De stichting is blij met iedereen die een handje wil komen helpen: “ We hebben een leuke en gezellige groep heel verschillende mensen met hetzelfde doel: samen dit park tot iets moois maken. Iedereen is welkom om ook te komen helpen, al is het maar een uurtje. Kinderen vinden het meestal ook heel gezellig. Wie ook deel wil uitmaken van dit mooie initiatief kan een mailtje sturen naar info@groengoudhattem.nl of gebruik maken van het contactformulier op de site, www.groengoudhattem.nl.”


















