
Brahim nodigt iedereen uit om samen voetbal te kijken
· leestijd 1 minuut AlgemeenHATTEM – Terwijl de Oranjekoorts langzaam begint op te lopen richting het WK voetbal, zorgt de bijna twaalfjarige Brahim Ben Daoued uit Hattem ervoor dat inwoners samen van het voetbal kunnen genieten. Met hulp van Krachtig Hattem organiseert hij op zaterdag 20 juni een speciale WK-avond in MFC De Marke.
Brahim is een groot voetballiefhebber. Hoewel hij tegenwoordig hockey en tennis speelt, volgt hij het voetbal nog altijd op de voet. Vooral het Nederlands elftal vindt hij gaaf om naar te kijken.
Het idee voor een gezamenlijke WK-avond ontstond toen Brahim op YouTube filmpjes zag van grote groepen mensen die samen op een groot scherm naar de wedstrijden van Oranje keken. “Ik vind het jammer dat veel mensen thuis alleen voetbal kijken. Samen kijken is veel gezelliger. Het WK is maar één keer in de vier jaar en dat maakt het extra bijzonder” vertelt hij.
De wedstrijd Nederland-Zweden op 20 juni bleek volgens Brahim de ideale gelegenheid. “Dat is de enige groepswedstrijd van Nederland die vroeg wordt gespeeld. Het is leuk voor jong en oud om samen naar Oranje te kijken.”
Om zijn idee werkelijkheid te maken, moest Brahim wel doorzetten. Eerst stuurde hij een brief naar de burgemeester. Die verwees hem door naar andere partijen. Vervolgens nam hij contact op met de buurtsportcoaches van Hub Hattem. Zij brachten hem in contact met Cecile de Haan van Krachtig Hattem.
Samen werkten zij het plan verder uit.
“Tijdens de voetbalavond is er een ook een speciale voetbalpoule waarmee leuke prijzen te winnen zijn”, aldus Brahim.
De hoofdprijs is een straatnaambord in speciale oranje uitvoering, beschikbaar gesteld door TrafficSupply.
Voor alle bezoekers staat bovendien een gratis drankje en popcorn klaar. De avond is volledig alcoholvrij.
Dat zijn eigen idee nu daadwerkelijk doorgaat, maakt hem vooral trots. “Daar ben ik heel blij mee. Dat het gelukt is, voelt echt fijn.”
De aftrap voor de wedstrijd Nederland – Zweden is om 19.00 uur. De inloop is om 18.30 uur in MFC de Marke.
Lees het uitgebreide artikel in de krant van deze week.


















