
Ristorante in de Ontmoetingskerk
· leestijd 1 minuut AlgemeenHATTEM - Zaterdagavond 9 mei deed de Ontmoetingskerk in Hattem haar naam eer aan: met twee tienergroepen (klas 1 en 2) uit de kerk werd een avond vol ontmoeting, sfeer en heerlijk eten georganiseerd in een waar ‘Ristorante’.
De tieners hadden de wens om échte verbinding te creëren, niet alleen voor mensen uit de kerk, maar ook juist met anderen. Zo ontstond het idee van een pop-up restaurant. Zo’n vijftien tieners en hun leiders waren al een poos bezig met de voorbereidingen en zaterdag kwam alles bij elkaar. Rond 18.00 uur betrad een stroom aan ouders, kerkleden, buurtbewoners en hun gasten de versierde ingang. Het werd toen toch even spannend. Gelukkig hadden ze de routine snel te pakken en één voor één werden de gasten warm onthaald en naar hun tafel begeleid.
Tijdens een kort welkom werd ook aandacht besteed aan het verbinden met elkaar. Verschillende kerkleden hadden buren, kennissen of vrienden uitgenodigd. Dit zorgde voor een breed palet aan gasten. Het stel van achttien zat naast de groep buurmannen die een geanimeerd gesprek voerden. Verderop werd aan tafel een mix van Engels, Oekraïens en Nederlands gesproken, daar weer naast zaten twee stellen die aan elkaar ‘gekoppeld’ waren voor de avond. Sommige gasten hadden zich expres alleen opgegeven, om zo eens met anderen de maaltijd te delen.
Van tevoren was heel goed nagedacht over hoe je echte gesprekken met elkaar kunt hebben. Daarom vond iedereen een zogenaamd ‘kletszakje’ op hun tafel. In deze goud-rode zakjes, allemaal zelfgemaakt door tieners, vonden de gasten allerlei vragen om met elkaar in gesprek te gaan. Aan het einde van de avond bleek dat een gouden greep. ‘Mijn vrouw en ik zijn al tientallen jaren getrouwd, maar we hebben vanavond gesprekken gevoerd die we nog nooit eerder hebben gevoerd’, was één van de reacties. Ondertussen serveerden de tieners de heerlijkste gerechten. Van smakelijke carpaccio’s tot heerlijke tomatensoep, van pizza’s rechtstreeks uit de pizzaoven, tot smeuïge tiramisu en frisse lemon milano taart. Tussen het hoofd- en nagerecht namen drie meiden de zaal mee in een spannende pubquiz. Wie tussendoor naar het toilet moest, vond in de gang allerlei informatie over het goede doel van de avond: vier tieners uit Tanzania en Togo. Deze tieners worden, via Stichting Compassion, gesponsord door de tienergroepen van de Ontmoetingskerk. De Hattemse tieners gaven met behulp van foto’s en informatie deze ‘sponsortieners’ een gezicht. Toen de gasten op de rode loper een goede avond werd gewenst en nog een pepermuntje werd aangeboden bleek dat ze het zeer hadden gewaardeerd. Het succes van de avond smaakt naar meer.


















