Afbeelding
Foto: .

Alpe d’HuZes: een bijzondere uitdaging

· leestijd 1 minuut Algemeen

HATTEM – Afgelopen week stond in het teken van sport, emotie en verbondenheid. Het gezin van Klaas-Jan, Mariëlle, Norah (13) en Lenn (11) uit Hattem nam opnieuw deel aan de Alpe d’HuZes, het jaarlijkse evenement waarbij duizenden mensen de legendarische Alpe d’Huez beklimmen om geld in te zamelen voor kankeronderzoek.


Emotie

“Het was weer een week vol met emotie, bezinning en saamhorigheid,” blikt het gezin terug. De hele week ademt de strijd tegen kanker – in de verhalen van de meer dan 5.000 deelnemers, langs de route en tijdens de beklimmingen. Ook voor de kinderen gaat het gewone leven door: zij krijgen huiswerkbegeleiding tijdens het evenement. Norah vulde haar week als vrijwilliger, hielp mee bij de catering en zorgde op de koersdag voor veiligheid door met een vlag in de bochten te staan. Op woensdag gaf ze zelf het goede voorbeeld: samen met zo’n 600 vrijwilligers liep zij de berg op, een indrukwekkende prestatie.

Koersdag
Donderdag was het zover voor Lenn, Mariëlle en Klaas-Jan. Hun doel: al fietsend én lopend de berg bedwingen. In het donker klonken om 4.30 uur de eerste startschoten. De route was verlicht met duizenden kaarsen, geplaatst ter nagedachtenis aan dierbaren. Een indrukwekkend en emotioneel begin.

De eerste klim was zwaar: regen, kou en wind maakten het loodzwaar. Lenn kreeg zelfs lichte onderkoelingsverschijnselen, maar zette dapper door. Later op de dag brak gelukkig de zon door, wat de omstandigheden verbeterde. In de middag voltooide het gezin gezamenlijk de laatste klim te voet, een tocht van ruim drie uur. Moe, maar ontzettend trots, konden ze terugkijken op een bijzondere prestatie. Mariëlle stapte zelfs nog een derde keer op de fiets voor een extra beklimming.

Team Bocht 9
Het gezin vormde ook dit jaar Team Bocht 9, genoemd naar één van de herkenbare bochten op de route. Hun missie: geld inzamelen voor onderzoek naar kanker. En met succes: hun eigen sponsorbedrag staat op ruim 5.500 euro. Het voorlopige eindbedrag van de Alpe d’HuZes 2025 is maar liefst 19.066.018 euro. “Het draait natuurlijk om meer dan sport. Het gaat om hoop, herinnering en het steunen van iedereen die met kanker te maken heeft. We zijn supertrots dat we op deze manier kunnen bijdragen,” aldus Klaas-Jan.

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie