
Stadsgidsen Hattem in het nieuw dankzij Lionsclub
AlgemeenHATTEM – De stadsgidsen van Hattem zijn voortaan niet meer te missen. Dankzij een bijdrage van de Lionsclub Hattem lopen zij sinds kort in herkenbare rode polo’s en jassen. De nieuwe kleding geeft de gidsen niet alleen een professionele uitstraling, maar zorgt er ook voor dat zij als vertegenwoordigers van de stad direct herkenbaar zijn voor bezoekers.
De schenking is mogelijk gemaakt door de opbrengst van het succesvolle Huiskamer Film Festival, dat in februari zijn 19de editie beleefde. Met maar liefst 218 bezoekers verspreid over 10 huiskamers was dit de best bezochte editie ooit. “Een doorslaand succes,” aldus Bert Kieft van de Lionsclub. “Voor veel mensen blijft het aantrekkelijk om in een intieme setting samen films te kijken en de avond gezamenlijk af te sluiten bij Banka. De editie van volgend jaar, op zaterdag 14 februari 2026, belooft extra bijzonder te worden: het is dan precies twintig jaar geleden dat het festival begon.”
De filmcommissie, bestaande uit Floris Degener, Bert Kieft en Harry Rikaart, koos dit jaar Visit Hattem als goede doel. “De stadsgidsen vervullen een belangrijke rol in het uitdragen van de rijke geschiedenis van Hattem,” aldus Degener. “Het is essentieel dat deze vrijwilligers herkenbaar zijn en eenheid uitstralen. Ze zijn het visitekaartje van onze stad.”
Sonja Schultz, coördinator van Visit Hattem, is blij met het gebaar. “Deze kleding stond al lang op ons verlanglijstje, maar het was financieel lastig te realiseren. Dankzij de Lionsclub kunnen onze achttien stadsgidsen nu in stijl hun rondleidingen verzorgen. Het geeft niet alleen een professionele uitstraling, maar is ook een blijk van waardering voor hun inzet.”


















