
Inspiratieavond met Alain Verheij
AlgemeenHATTEM - Op woensdagavond 4 maart vindt in de Emmaüskerk een inspiratieavond plaats met Alain Verheij. Verheij is theoloog, schrijver, journalist, Trouw-columnist, blogger en spreker.
In 2022 verscheen zijn boek Geld en go€d, met als ondertitel: Hoe we de wereld echt kunnen verrijken. Verheij onderzoekt daarin hoe mensen met hun geld omgaan, wat geld met ons doet, en hoe we de wereld mooier kunnen maken door anders naar geld te kijken. Als theoloog zoekt hij op een plek die niet iedere moderne lezer verwacht: in eeuwenoude Bijbelverhalen. Daarbij duiken Mozes en Jezus steeds weer op, twee visionairs die hartstochtelijk verlangden naar een nieuwe manier van (samen)leven.
Verheij vertolkt hun eigenwijze gedachten met humor en passie, waarbij ze steeds verrassend actueel blijken. Hij loodst je via Romeinse belastingen en manna langs de toeslagenaffaire en bitcoin, langs hypotheken en Tesla’s. “De tijden zijn dan misschien veranderd, de mensen zijn dat niet. Nog altijd hebben we een complexe relatie met ons geld, nog altijd verlangen we naar rust, rechtvaardigheid en vrijheid. Tijdloze lessen over een goede, rechtvaardige omgang met geld. We laten ons graag inspireren”, aldus de Werkgroep Duurzaam, van de Protestantse Wijkgemeente de Rank, die tekent voor de organisatie. Aanvang is om 20.00 uur in de Emmaüskerk, met koffie/thee vanaf 19.45 uur. U kunt zich opgeven d.m.v. een mailtje aan leerhuis@pghattem.nl, maar ook zonder aanmelding bent u van harte welkom

















